Zubadan, Power Inverter a Eco Inverter - venkovní jednotky

Tepelná čerpadla Mitsubishi Electric jsou osazena novými kompresory, u kterých je uplatněn inovativní systém odhlučnění. O optimalizované proudění vzduchu okolo lamel tepleného výměníku se stará nový ventilátor s upraveným tvarem lopatek a upravenou polohou uvnitř skříně.

Výrobce Mitsubishi Electric získal se svými systémy tepelných čerpadel certifikaci KEYMARK. 

Tepelná čerpadla dosahují energetické třída účinnosti až A+++ a hladiny akustického výkonu (PWL) od 55 dB(A).

Jednotky Mitsubishi Electric používá ekologická chladiva R32 a R410A.

Zubadan

Patentovaná invertorová technologie Zubadan představuje momentálně to nejlepší, co je na trhu tepelných čerpadel typu vzduch/voda k dispozici. Chladivový okruh Zubadan se speciálně řízeným okruhem podchlazení HIC a kompresorem s přímým vstřikováním Flash Injection dokáže udržet stabilní podmínky provozu i při velmi nízkých venkovních teplotách. Díky tomu systém nabízí maximální topný výkon při venkovních teplotách až –15 °C. Spolehlivý a úsporný provoz dokáže tepelné čerpadlo Zubadan zajistit i při venkovních teplotách až –28 °C. To znamená, že díky technologii Zubadan je jakékoli naddimenzování zařízení ve snaze zajistit si spolehlivý provoz vytápění naprosto zbytečné.

Díky vyšší teplotě 60 °C na výstupu dosahují tepelná čerpadla vzduch/voda Ecodan s  invertorem Zubadan vynikajících hodnot účinnosti i se stávajícími radiátory. Proto jsou systémy Zubadan v  segmentu modernizace nejvýhodnější volbou. Je úplně jedno, jaké nároky daná budova má – invertory Zubadan zajišťují špičkový výkon a účinnost v celém rozsahu využití.

K extrémní spolehlivosti systémů Zubadan přispívá také optimalizovaná charakteristika odmrazování. Za tímto účelem jsou díky inteligentní logice skloubeny různé parametry, jako je venkovní teplota, teplota na povrchu výparníku, doba chodu a trvání procesu odmrazování. Jednotka tak dokáže pracovat v nepříznivých podmínkách maximální možnou dobu, než bude muset odmrazovat. Prodloužený interval až 150 minut a doba odmrazování 3 minuty patří k absolutní špičce v oboru.

 

Power Inverter

Venkovní jednotky řady Power Inverter jsou speciálně konstruovány pro použití jako tepelná čerpadla až do venkovní teploty – 25 °C. Až do venkovní teploty – 7 °C nabízejí maximální teplotu na výstupu 60 °C a do – 15 °C maximální teplotu na výstupu 55 °C, což zajišťuje dokonalý tepelný komfort. Speciální modul Power Receiver pro podchlazení chladiva v kombinaci se dvěma samostatně regulovatelnými expanzními ventily dosahuje optimálního topného výkonu při obzvláště hospodárném provozu i v nepříznivých podmínkách. Typickou oblast použití modulů Power Inverter představují novostavby, ale i stávající budovy s dobrou tepelnou izolací a podlahovým topením.

Eco Inverter

Venkovní jednotky Eco Inverter lze kombinovat s hydromoduly se zásobníkem teplé vody i bez něj. Podle varianty hydromodu­lu lze pak využít samotné vytápění nebo kombinovaný provoz vytápění a chlazení. Garantovaný rozsah použití venkovní jednotky, obzvláště vhodné pro nízkoenergetické domy, je –20 až +35 °C. Při použití velkého tepelného výměníku a optimalizovaného řízení invertorem lze na výstupu dosahovat teplot až 60 °C. Předplněné množství chladiva R32 bylo sníženo na pouhých 1,2 kg, což přitom stále umožňuje délku chladiva 10 m bez nutnosti jej doplňovat. Tím se šetří životní prostředí.