Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla

Mitsubishi Electric patří k předním výrobcům tepelných čerpadel vzduch-voda. Svojí patentovanou technologí venkovní jednotky Zubadan umožňuje jednotka vytápění až do extrémních -28°C. Značný vlim technologie Zubadan má i na výstupní teplotě topné vody, tepelné čerpadlo je tak ideální nejen na vytápění, ale také na ohřev teplé vody a to zcela bez nutnosti použití jakéhokoliv elektrického dohřevu.

Zákazník si může zvolit mezi splitovým či kompaktním řešením. Umístění venkovních jednotek je možné kdekoliv, na nástěnnou konzoli na fasádu domu, na stojanovou konzoli na střechu či za dům.  

Výkonové řady jednotek jsou od 5kW – 20kW, díky tomu se vždy najde vhodná varianta pro každý dům.

Prioritou dnešní doby je snižování nákladů za energie a podpora technologií eliminující negativní dopad na životní prostředí. Průměrná domácnost vynaloží na vytápění a ohřev teplé vody až 80 % z celkových nákladů za energie. 

Z tohoto pohledu se jeví tepelná čerpadla nejvhodnějším řešením. Jsou provozně nízkonákladová, šetrná k přírodě a současně poskytují potřebný komfort. V našich zeměpisných šířkách je díky mírnému podnebnímu pásu nejrozšířenější systém vzduch/voda. Venkovní jednotka tepelného čerpadla odebírá prostřednictvím chladivového okruhu teplo z okolního ovzduší v exteriéru a předává jej do topného okruhu nebo do okruhu pro ohřev teplé užitkové vody.

Společnost Mitsubishi Electric patří k absolutní špičce mezi výrobci tepelných čerpadel vzduch-voda.

Systém tepelného čerpadla vzduch-voda Ecodan slouží k vytápění obytných a kancelářských prostor i k přípravě teplé vody. Podle konkrétních požadavků lze vybrat takové kombinace tepelných čerpadel a hydromodulů, které budou vyhovovat Vašim představám.

Sestavy Ecodan umožňují vybudovat kompletní systémy vytápění. Obsahují všechny nejdůležitější komponenty pro nejčastější případy použití v projektech rekonstrukcí a novostaveb – nabízejí dokonalé vzájemné sladění komponent a jsou připraveny k okamžité instalaci.

Patentovaná invertorová technologie Zubadan představuje momentálně to nejlepší, co je na trhu tepelných čerpadel typu vzduch/voda k dispozici. Chladivový okruh Zubadan se speciálně řízeným okruhem podchlazení HIC a kompresorem s přímým vstřikováním Flash Injection dokáže udržet stabilní podmínky provozu i při velmi nízkých venkovních teplotách. Díky tomu systém nabízí maximální topný výkon při venkovních teplotách až – 15 °C. Spolehlivý a úsporný provoz dokáže tepelné čerpadlo Zubadan zajistit i při venkovních teplotách až – 28 °C.

Díky maximální výstupní teplotě otopné vody 60°C dosahují tepelná čerpadla vzduch/voda Ecodan s  invertorem Zubadan vynikajících hodnot účinnosti i se stávajícími radiátory. Proto jsou systémy Zubadan v  segmentu modernizace nejvýhodnější volbou.

Lze volit mezi splitovým provedením nebo systémem kompakt.

V systémech Split se energie přenáší do budovy prostřednictvím chladicího média (chladiva). Ve vnitřní jednotce se nachází deskový výměník tepla a venkovní jednotka je připojena prostřednictvím chladivového potrubí. Venkovní podmínky nemají na vedení chladiva vliv a lze tak dosáhnout lepší účinnosti systému. Výhodou je také možnost překlenout větší vzdálenost mezi vnitřní a  venkovní jednotkou. Podle výkonu tepelného čerpadla lze vybudovat vedení s délkou až 75 metrů.

Systém Kompakt dokáže zajistit podstatné zjednodušení instalace. V tomto případě se deskový výměník tepla nachází přímo ve venkovní jednotce. To znamená, že energie se přenáší dobře izolovaným vodovodním potrubím z venkovní do vnitřní jednotky (tam i zpět).

Tepelná čerpadla Mitsubishi Electric disponují topným výkonem od 4 kW – 23 kW. Do kaskády lze zapojit až 6 jednotek a lze tak získat topný výkon až 138 kW.

Zubadan, Power Inverter a Eco Inverter - venkovní jednotky

Tepelná čerpadla Mitsubishi Electric jsou osazena novými kompresory, u kterých je uplatněn inovativní systém odhlučnění. O optimalizované proudění vzduchu okolo lamel tepleného výměníku se stará nový ventilátor s upraveným tvarem lopatek a upravenou polohou uvnitř skříně.

Výrobce Mitsubishi Electric získal se svými systémy tepelných čerpadel certifikaci KEYMARK. 

Tepelná čerpadla dosahují energetické třída účinnosti až A+++ a hladiny akustického výkonu (PWL) od 55 dB(A).

Jednotky Mitsubishi Electric používá ekologická chladiva R32 a R410A.

Ecodan - vniřní jednotka

Splitová vnitřní jednotka Ecodan – Next Generation je řídicím srdcem systému vytápění.

Hydromodul Ecodan Mitsubishi Electric nabízí dvě varianty vnitřních jednotek  Ecodan – bez zásobníku teplé vody (hydrobox) či s nerezovým zásobníkem teplé vody (cylindr) 200l a 300l.

Hydromoduly jsou k dostání ve verzi „pouze vytápění“ a „vytápění/chlazení“.

U jednotlivých sestav tepelných čerpadel lze použít různé typy hydromodulů. Záložní zdroj vnitřní jednotky (elektrické odporové patrony) dodáváme o výkonech 2 kW a 3+6 kW.

Příslušenství

Příslušenství tepelných čerpadel vzduch-voda může nabídnout Vašim projektům další rozměr. Široká škála možností ovládání, připojení a další vychytávky splní i ty nejnáročnější instalace.

KORT CZ s.r.o.

L. Váchy 145
760 01 Zlín

Email:

korenek@kort.cz

Telefon

+420 608 278 252